Yükleniyor..

Dayzip Çevre İzinsiz Giriş Analizi

Dayzip Çevre İzinsiz Giriş Analizi nasıl çalışır ?

Kamerada analizin çalışması istenilen bölge çizilir. Çizilen alan kare, dikdörtgen veya üçgen şeklinde olmalıdır. Çizgilerin kenarlarının birbirine kavuşması gerekmektedir. Bu analizde hat şeklinde çizim kullanılamaz. Çizilen alanda  nesnelerin hareketleri tespit ve takip edilir. Belirli bir mesafede çizginin dışındaki hareketler de takip edilir fakat alan içerisinde olmadığı için alarm vermez sadece işaretlenir. 
Dayzip akıllı kameralar alarm tetiklemek için üç yöntem sunar;

İlk yöntemde, A noktasından B noktasına; çizginin “A” noktasından “B” noktasına geçen herhangi bir obje olduğunda alarm tetiklenir. (içeriden-dışarıya)
İkinci yöntemde “B’noktasından A’noktasına”; çizginin ”B” noktasından ”A” noktasına geçildiğinde alarm tetiklenir. (dışarıdan-içeriye)
Üçüncü yöntemde ise çift yönlü olarak, Araç ya da kişilerin, çizginin her iki yönündede geçiş yaptığında alarm tetiklenir.(içeriden-dışarıya/dışarıdan-içeriye)

Tüm bu özelliklerin birleştirilmesiyle, Dayzip akıllı analizi sayesinde, çevredeki izinsiz girişleri tespit edebilir. Örneğin, kamera, bir araç belirli bir bölgeden geçtiğinde hareket algılama özelliği ile tespit edebilir, ardından bu araç boyut algılama özellikleri ile tanımlayabilir.

İzinsiz girişler tespit edildiğinde, kamera, belirli bir uyarı mesajı gönderme, bir alarmı tetikleme veya video kaydını arşivleme gibi işlemler yapabilir. Bu özellikler sayesinde, kullanıcılar evlerini veya işyerlerini koruma altına alabilir ve herhangi bir izinsiz giriş durumunda hızlıca önlem alabilirler.

Dayzip marka IP kameralarının kullanımı oldukça kolaydır ve kullanıcılar, kameraların özelliklerini istedikleri gibi yapılandırabilirler.

Paylaş:

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Menu0Teklif Listem
Yukarı