NVR Server Storage


NVR Server Storage

NVR Nedir CCTV sunucular storage hakkında bilgiler..

NVR Nedir CCTV sunucular storage hakkında bilgiler..

NVR SERVER NEDİR? , NVR SERVER STORAGE NEDİR?

Gerçekte hepsinin önemli tek ortak noktası olduğu görülmektedir; kameradan gelen görüntüyü “video kayıt” etmek. Network kameraların yüksek çözünürlük çeşitliliği kayıt cihazlarının da yapısal olarak farklı ek donanımlara sahip olmasını gerektirmiştir.(network ağ ,video görüntü ,kayıt ünitesi cihazı)
Genel olarak network kameraların kayıt cihazlarına : "NVR"  denilmektedir.Fark belirmek için yüksek çözünürlük destekleyen kayıt cihazlarına: " HD NVR , Pro. NVR, Super NVR ,vb.  Sunucu özelliği ile birden fazla çoklu izleme noktalarına eş zamanlı görüntü sağlayan ve görüntü depolama kapasitesi yüksek diskleri barındıran kayıt cihazlarına:  " NVR Server / Storage " denilmektedir.
 Profesyonel NVR cihazları, network IP tabanlı ölçeklenebilir, paylaşılabilir ve çözümlenebilir güvenlik sistemi sağlamaktadır. IP kameraların eş zamanlı olarak entegre edilebilmesi için sistem programlama ve donanım olarak yüksek esnekliğe sahiptir. Hassas aktivite acil durum yönetimi ve analizli bilgilendirmeye imkan sağlamaktadır.
Sistem güvenli bilgi koruma, arşiv yedekleme ve üst düzey kontrollü risk yönetimine sahiptir. Tüm sistem network ağ sistemi vasıtasıyla tanımlı merkezlerden yönetilmektedir ve ağ paylaşım denetim desteği bulunmaktadır. Sistem Yönetimi / Kayıt / Arşivleme / Risk ve video analiz çözümleri sağlamaktadır.
Adresli indeksli video kayıt ve video yönetim sistemi ve analizi sunmaktadır. Sistemin omurgasında, analog profesyonel kameralar, mega piksel IP kameralar ve termal, lazer gibi farklı kameraları bir arada kullanmaya olanak sağlamaktadır. Sınırsız sayıda donanım ile genişleyebilir, yönetilebilir ve kontrol edilebilir. Kullanıcı dostu kolay yönetilebilir profesyonel programlar ile desteklenmektedir.

* Profesyonel NVR lar, yüksek çözünürlüklü görüntüleri kayıpsız kayıt edebilmeli, hızlı sorunsuz depolayabilmeli, ağ ortamında eşit olarak sunabilmeli, görüntüleri olayları analiz edebilmeli, operatörlere gözetim ve yönetim imkanı sağlamalıdır.

TIANDY NVR , TIANDY Server storage platform sistemleri gömülü/ endüstriyel /sunucu tabanlı profesyönel ürünlerdir.


GVD NVR Sistemleri Profesyonel sunucu tabanlı "enterprise server" ürünlerdir.

 * GVD 60xx serisi profesyonel server NVR lar "Sensei MSDI" tarafından test edilmiş üstün performanslara ait değerler ölçülmüştür.

Bu bilgilendirme yazısı : 16.01.2010/2016 ' da yazılmıştır,düzenlemeler yapılmaktadır.
Örnek bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kullanılamaz.
Yazan: İlker SÖYÜK , Kaynak : www.gvdturkiye.com   www.cenova.com.tr  
www.tiandyturkiye.com.tr  
Haberler